Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar osaleb täna ja homme Iirimaal Dublinis toimuval Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) spiikrite konverentsil, kus arutatakse Ukraina toetamise kõrval ka esindusdemokraatia väljakutseid.

Hussari sõnul arutavad ENPA parlamentide esimehed kohtumisel, kuidas jätkata Ukrainale vajaliku toetuse pakkumist Venemaa jätkuvas agressioonisõjas ning mida saavad riikide parlamendid selleks teha. Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšuki osalusel toimuval arutelul räägitakse Ukraina vahetu toetamise ja Venemaa vastutusele võtmise kõrval ka Venemaa agressioonisõja tagajärgedest ning parlamentide rollist Ukraina ülesehitusel.

Konverentsi teises osas käsitlevad parlamentide esimehed esindusdemokraatia väljakutseid. Sel arutelul esinevad kõnega nii Hussar kui ka Prantsusmaa ja Portugali spiiker. Hussar juhib oma sõnavõtus tähelepanu vajadusele tugevdada ühiskondade vastupanuvõimet vaenulikule tegevusele, sealhulgas mõjutustegevusele ja küberrünnetele, ning arvestada ka tehnoloogiliste riskidega. Tema sõnul peavad riigid senisest enam panustama küberturvalisuse suurendamisesse ja elanike meediateadlikkuse tõstmisesse, pöörama rohkem tähelepanu tehisintellekti kasutamist puudutavatele ohtudele ning otsima uusi võimalusi, et suurendada eeskätt noorte valimisaktiivsust.

Konverentsi viimases osas arutavad ENPA spiikrid võrdsuse ja mitmekesisuse küsimusi seoses noorte, naiste ning etniliste ja sotsiaalsete gruppide esindatusega parlamentides.

Hussaril on konverentsi raames eraldi kohtumised nii Põhja-Makedoonia spiikri Talat Xhaferi, Gruusia spiikri Šalva Papuašvili, Türgi spiikri Numan Kurtulmuşe kui ka Armeenia spiikri Alen Simonjaniga.

Konverentsil osalevad Euroopa Nõukogu liikmesriikide ning partner- ja vaatlejariikide parlamentide spiikrid ja parlamentaarsete delegatsioonide esimehed. Eestist osaleb üritusel ka ENPA Eesti delegatsiooni juht Liisa Pakosta.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside