Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles kohtumisel Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ja kuninganna Silviaga, et Eesti soovib näha Rootsit NATO liikmena juba juulis Vilniuses toimuval NATO tippkohtumisel.

Hussar ütles kohtumisel, et Eesti tahab häid suhteid ja aktiivset koostööd Rootsiga veelgi tihendada. „Meie eesmärk on teie NATO liikmeks saamine. Loodan, et näeme Rootsit NATO liikmena juba Vilniuse tippkohtumisel,“ ütles ta kuningapaariga kohtudes. „Eesti kaitsealane koostöö Rootsiga on väga hea, kuid ootame, et saaksime kasutada ka NATO liikmesusest tulenevaid uusi võimalusi. See tugevdaks kogu piirkonna kaitsevõimet ja aitaks viia meie kaitsekoostöö uuele tasemele.“

Hussari sõnul on Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu toonud kogu Euroopas suurema tähelepanu alla nii riigi- kui ka elanikkonnakaitse. Eestis on tema sõnul kokkulepe tõsta riigikaitsekulud kolme protsendini SKPst ning jätkata samal ajal ka elanikkonnakaitse arendamist. Ta rõhutas seejuures psühholoogilise kaitse olulisust ning märkis, et selleski valdkonnas saaksid Eesti ja Rootsi teha senisest rohkem koostööd.

Rootsi kuningapaariga kohtumisel osales ka Eesti-Rootsi parlamendirühma esimees, Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtiv Liisa Pakosta.

Rootsi kuningapaar viibib Eestis täna alanud ja neljapäevani kestval riigivisiidil president Alar Karise kutsel.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside