Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar arutas Eestis töövisiidil viibiva Läti uue presidendi Edgars Rinkēvičsiga riikide võimalusi toetada Ukrainat teel NATOsse ja Euroopa Liitu.

Hussar ütles kohtumisel, et pärast eelmise aasta 24. veebruari, mil Venemaa alustas täiemahulist sissetungi Ukrainasse, on parlamentaarse diplomaatia tähtsus ja parlamentide roll kasvanud. Tema sõnul on piirkonna parlamentide koostöö heaks näiteks täna Riias toimunud Balti riikide, Poola ja Ukraina spiikrite kohtumine ning koos Saksamaa parlamendi esimehega tehtud ühisavaldus, kus kutsuti liitlasi NATO tippkohtumisel kindlalt otsustama, et Ukraina saab NATO liikmeks. „Parlamentidel on Ukraina toetamisel ja regiooni julgeoleku suurendamisel palju teha ja selgitada,“ ütles ta.

Hussar ja Rinkēvičs arutasid kohtumisel ka homme Vilniuses algava NATO tippkohtumise eesmärke, sealhulgas räägiti Rootsi NATOga liitumisest, piirkondlike kaitseplaanide kinnitamisest ja senisest ambitsioonikama kaitsekulude kokkuleppeni jõudmisest. Samas räägiti vajadusest tugevdada siseturvalisust ja tegeleda psühholoogilise kaitse, eeskätt ühiskonna meediapädevuse suurendamisega. Kohtumisel käsitleti ka piiriüleste koostööprojektide seisu ja kahe riigi koostöö tihendamise võimalusi.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside