Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar arutas täna Eestis viibiva Andorra peaministri Xavier Espot Zamoraga Ukraina jätkuva toetamise ja Venemaa külmutatud varade kasutusele võtmise olulisust, aga ka e-hääletamist ja riikide koostööd digivaldkonnas.

Hussari sõnul on Andorra huvi Eesti digilahenduste vastu tervitatav. Kohtumisel räägiti nii Eestis pakutavatest e-teenustest kui ka ligi 20 aastat kasutusel olnud elektroonilisest hääletamisest, kus on peagi plaanis luua ka mobiiltelefoniga hääletamise võimalus. Vastav eelnõu jõuab täiskogus teisele lugemisele homsel istungil.

Kohtumisel arutati ka Ukraina toetamist võitluses agressioonisõda jätkava Venemaaga. „Olukord rindel on väga raske ja suur puudus on nii laskemoonast kui ka relvadest. Lääneliitlaste, nende seas Ameerika Ühendriikide toetuse jätkumine Ukrainale on praegu ülioluline,“ ütles Hussar ning meenutas, et poolteise kuu eest saatsid Euroopa 19 riigi spiikrid Esindajatekoja esimehele Mike Johnsonile ühiskirja, kus rõhutasid abi vajalikkust ja kutsusid tegema Ukraina toetamiseks veelgi enam jõupingutusi.

Hussar toonitas ka Venemaa külmutatud varade kasutuselevõtu olulisust, et hüvitada Ukrainale tekitatud sõjakahju. Tema kinnitusel jätkab Riigikogu rahvusvaheliste sanktsioonide alusel külmutatud varade kasutuselevõttu võimaldava eelnõu menetlemist.

Kohtumisel räägiti veel majanduse olukorrast, suhetest Euroopa Liiduga, Põhja- ja Baltimaade koostööst, regionaalsetest ühisprojektidest ja parlamentide koostöö tihendamisest rahvusvahelistes organisatsioonides. Andorra peaministriga kohtumisel osales ka rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside