Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar alustab täna ametlikku visiiti Saksamaal, kus kohtub Saksamaa parlamendi juhtidega, osaleb majandusteemalisel ümarlaual ja avab Eesti aukonsulaadi Münchenis.

Hussari sõnul on Saksamaa Euroopa suurim majandus, üks mõjukamaid Euroopa Liidu liikmesriike ja oluline liitlane NATOs, kellega Eestil on paljudes valdkondades tihe koostöö. Saksamaal toimuvatel kohtumistel arutatakse tema sõnul parlamentide edasist koostööd, kuid käsitletakse ka majandus- ja kaitsekoostöö ning Ukraina jätkuva toetamisega seotud küsimusi.

Berliinis kohtub Hussar täna Saksamaa parlamendi alamkoja presidendi Bärbel Basi ja ülemkoja presidendi Manuela Schwesigiga ning esineb Eesti aukonsulite seminaril, kus räägitakse eeskätt majandusdiplomaatiast ja Eesti kultuuri edendamisest Saksamaal. Õhtul annab Riigikogu esimees Eesti saatkonnas üle kodanikudiplomaatia aukirjad ning peab tervituskõne Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud vastuvõtul.

Homme osaleb Hussar Münchenis Baieri majandusühenduse korraldataval ümarlaual, kus arutatakse ettevõtjatega Eesti ja Saksamaa majandussuhete arendamist, aga ka energeetikat, rohepööret ja kaitsetööstust puudutavaid teemasid. Hussar kohtub ka Baieri liidumaa parlamendi presidendi Ilse Aigneri ja Euroopa asjade ministri Eric Beißwengeriga. Visiidi lõpetab Eesti aukonsulaadi avamine Münchenis ja kohtumine kohalike eestlastega.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil väliskomisjoni juht Marko Mihkelson ja Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Andres Sutt.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside