Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar osaleb täna ja homme Tšehhis toimuval Euroopa Liidu parlamentide spiikrite konverentsil, kus arutatakse koostööd Ukraina toetamisel ja Venemaa agressioonile vastamisel.

Hussari sõnul vajab Ukraina oma liitlastelt järjepidevat sõjalist, poliitilist ja majanduslikku toetust. „Peame toetama Ukrainat nii Euroopa Liidu ja NATO liikmeks saamisel kui ka riigi sõjajärgsel ülesehitamisel, tegutsema ühtselt Venemaale uute sanktsioonide kehtestamisel ja külmutatud varade kasutusele võtmisel, samuti jätkama tööd, et tuua Venemaa agressiooni ja sõjakuritegude toimepanijad kohtu ette,“ ütles ta.

Riigikogu esimees märkis, et Venemaa ei pea Ukrainas mitte ainult laiaulatuslikku konventsionaalset sõda, vaid ka info- ja kübersõda Ukraina ja kogu demokraatliku maailma vastu. „Venemaa oht on pikaajaline väljakutse,“ ütles Hussar ning lisas, et riikide vastupanuvõime parandamiseks tuleb suurendada küberturvalisust ja elanike meediateadlikkust ning tegeleda tehisintellekti kasutamist puudutavate probleemidega, et luua keskkond, kus tehnoloogia töötab demokraatlike ühiskondade poolt ja mitte nende vastu.

Konverentsi avapäeval arutavad spiikrid Venemaa agressiooni Ukraina vastu ja selle mõjusid, sealhulgas räägitakse Euroopa Liidu laienemisest, energiajulgeolekust ja Ukraina ülesehitamise toetamisest. Teisipäeval on arutelu fookuses Euroopa Liidu roll demokraatia edendamisel. Samuti käsitletakse kohtumisel infosõda ja desinformatsiooni ning tarneahelate kindlust puudutavaid teemasid.

Prahas toimuva spiikrite konverentsi käigus kohtub Hussar eraldi Balti riikide ja Poola spiikritega, et rääkida Ukraina toetamisest ELi ja NATOga liitumisel ning spiikrite edasisest koostööst. Lisaks on Hussaril mitu kahepoolset kohtumist, nende seas Norra parlamendi esimehe Masud Gharahkhani, Horvaatia parlamendi esimehe Gordan Jandrokovići ja Sloveenia senati esimehe Marko Lotričiga.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside