Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar viibib täna ametlikul visiidil Lätis, et arutada kahe riigi koostööd, piirkonna julgeolekut ja Ukraina abistamist.

Hussari sõnul on Läti Eesti kõige lähedasem naaber ja seetõttu on tal hea meel teha oma esimene ametlik visiit just Lätti. „Riias toimuvad kohtumised annavad hea võimaluse arutada meie edasist koostööd. Praegusel julgeolekupoliitiliste väljakutsete rohkel ajal on tavapärasest olulisem, et astuksime oma tegevustes ühte sammu,“ ütles ta.

Kohtumistel arutatakse Balti riikide julgeoleku tugevdamist, sealhulgas kaitsekoostöö arendamist ja ettevalmistusi juulis Vilniuses toimuvaks NATO tippkohtumiseks, aga ka koostööd Ukrainale igakülgse toetuse pakkumisel. „Peame ühiselt toetama Ukrainat nii riigi ülesehitamisel kui ka teel NATOsse ja Euroopa Liitu, samuti jätkama tööd Venemaa vastu suunatud sanktsioonide laiendamise ja agressioonikuriteo uurimiseks vajaliku eritribunali loomisega,“ ütles Hussar.

Hussar kohtub täna Riias Läti parlamendi esimehe Edvards Smiltēnsi, Läti-Eesti parlamendirühma liikmete ja välisminister Edgars Rinkēvičsiga. Kohtumiste järel külastab ta Läti okupatsioonimuuseumi ja NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskust.

Riigikogu esimeest saadavad Läti taasiseseisvumispäeva eel toimuval ametlikul visiidil Eesti-Läti parlamendirühma esimees Peeter Tali ja parlamendirühma liige Ester Karuse.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside