Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor viibib täna ja homme Gruusias, et osaleda riigi 100. aastapäevale pühendatud pidustustel Tbilisis.

Nestori sõnul on Gruusia ja Eesti suhted väga head ja lähedased. „Hindame kõrgelt Gruusia seniseid saavutusi ja soovime saja aasta vanusele riigile palju edu ja töökust teel Euroopa Liitu,“ ütles Nestor. „Toetame head sõpra Gruusiat reformide läbiviimisel, jagades oma kogemust avatud valitsemisest ja e-riigi ülesehitamisest.“

Nestori sõnul on Gruusia saavutatud viisavabadus Euroopa Liiduga oluline teetähis poliitilisel ja majanduslikul lõimumisel Euroopa Liiduga. Samuti on tema sõnul oluline jätkata tööd NATO liikmelisuse saavutamiseks.

„Eesti toetab Gruusia suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust ning teeb jätkuvalt kõik endast oleneva, et Gruusia okupeeritud alade probleemid ei jääks rahvusvahelisel tasandil teiste kriiside varju,“ ütles Nestor.  

Gruusia on oma 100. sünnipäeva pidustustele Tbilisi kutsunud paljude riikide riigipead, valitsusjuhid ja parlamentide esimehed. Pidulikud kohtumised toimuvad nii Gruusia presidendi palees kui parlamendis. Gruusia parlamendis toimub ka arutelu, mis kannab pealkirja “Koostöö heaolu nimel – järgmise sajandi strateegia”.

Täna õhtul jälgivad külalised lavastust, mis taaselustab Gruusia iseseisvusdeklaratsiooni väljakuulutamise. Sellele järgneb pidulik kontsert ja vastuvõtt Gruusia riiklikus ooperi- ja balletiteatris.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside