Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor, põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ja rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer kohtusid Euroopa Nõukogu kohalike ja regionaalsete omavalitsuste kongressi (CLRAE) delegatsiooniga ning andsid ülevaate toimuvast haldusreformist ning selle eesmärkidest.

„Eksperdid tahtsid kuulda meie hinnangut ja selgitusi haldusreformile,“ lausus Eiki Nestor. „Kinnitasime, et reform on mõeldud omavalitsuste tugevdamiseks ning võimekamatest omavalitsustest võidavad Eesti elanikud ja võidab Eesti ühiskond.“

Kohtumisel arutati ka haldusreformi seaduse kohta käiva kriitika üle ning räägiti keskvalitsuse ja kohalike omalitsuste suhetest ning omavalitsuste rahastamisest ja kohustustest. CLRAE delegatsiooni kuulusid raportöörid Leen Verbeek ja Henrik Hammar, ekspert Bernd Semmelroggen ning CLRAE sekretariaadi esindaja Romain Pinchon.

CLRAE põhiliseks tegevuseks on kohalike ja piirkondlike valimiste vaatlemine ning raportite koostamine, milledes antakse ülevaade kohaliku demokraatia olukorrast Euroopa Nõukogu liikmesriikides.

Fotod kohtumisest

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside