Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi, Leedu Vabariigi ja Läti Vabariigi parlamentide esimehed tegid täna ühisavalduse Ukraina Euroopa Liidu liikmeks saamise toetuseks.

„Oleme üheskoos Ukrainaga solidaarsed ja mõistame kõige karmimalt hukka Venemaa provotseerimata ja põhjendamatu sissetungi Ukrainasse 24. veebruaril 2022. aastal.

Oleme tugevalt veendunud, et tuleks kasutada kõiki võimalikke lahendusi, et aidata Ukrainal vastu pidada võitluses oma riikliku suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse kaitsmisel.

Avaldame heameelt Ukraina ametliku taotluse üle ühineda Euroopa Liiduga kui täieõiguslik liige.

Ukraina jõupingutuste toetamine teel Euroopa Liitu ja Ukrainale võimalikult kiiresti Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse andmine oleks võimas ja tõhus vastus nii Venemaa sõjalisele agressioonile kui ka Ukraina abipalvele praegusel tema jaoks raskel ajal.

Mõistame hästi, et Ukraina ei võitle mitte ainult oma tuleviku eest, vaid kogu Euroopa tuleviku eest.  Seega tähendaks kiire reageerimine Ukraina Euroopa Liidu liikmeks saamise taotlusele ka Euroopa Liidu enda elujõulisuse, turvalisuse ja stabiilsuse toetamist.

Kinnitame oma valmisolekut pakkuda Ukrainale laialdast toetust tema teel Euroopa Liidu täieõiguslikuks liikmesriigiks saamise suunas ja kutsume teiste Euroopa Liidu liikmesriikide parlamente üles tegema sama.

Kutsume oma riikide ja teiste ELi liikmesriikide valitsusi üles alustama praktiliste sammude astumist Ukrainale ELi liikmestaatuse andmiseks.“

Avalduse tekst inglise keeles  

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside