Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon tegi Riigikogu juhatusele ettepaneku lisada 6. novembril toimuva olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul ettekandjaks lisaks Monika Haukanõmmele ka teise puuetega inimeste pöördumise esindaja Tiia Sihveri. Riigikogu juhatus otsustas toetada sotsiaalkomisjoni ettepanekut.

„Kuna esmaspäeval kinnitati päevakord nelja ettekandega, siis ei saa me viiendat ettekannet lisada. Sotsiaalkomisjon palus ettekande asemel riigikontrollilt ekspertarvamust kirjalikult, mistõttu saame esinema kutsuda kaks puuetega inimeste pöördumise esindajat,“ ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Puudega inimeste ja omastehooldajate esindusorganisatsioonid, nende toetajad ja partnerid esitasid Riigikogule kollektiivse pöördumise töövõimereformi kohta 20. oktoobril. Pöördumisele on alla kirjutanud 18 organisatsiooni.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul „Töövõimereformist ja puuetega inimeste olukorrast“ teevad ettekanded veel tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ja sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Esialgse kava järgi pidi ettekande tegema riigikontrolli tulemusauditi osakonna auditijuht Liisi Uder.

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside