Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Juhan Parts, siseminister Margus Leivo ja välisminister Kristiina Ojuland.

Peaminister Juhan Parts vastas nelja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikme küsimusele 2005. aasta riigieelarve kohta.

Samuti vastas peaminister Tõnis Lukase küsimusele palgakokkulepe kohta tervishoiutöötajatega ning Toomas Alatalu küsimusele rahvusvaheliste organisatsioonide ja Trivimi Velliste küsimusele Eesti kui võimaliku EL-i eesistujamaa kohta.

Siseminister Margus Leivo vastas Mihhail Stalnuhhini küsimusele võimalikest muudatustest Narva raudteejaamas seoses määruse nr 176 ”Piirirežiimi eeskirja kinnitamine” muutmisega. Samuti Andres Herkeli küsimusele ID-kaartide arendusest.

Välisminister Kristiina Ojuland vastas Peeter Tulviste küsimusele Eesti kui võimaliku EL-i eesistujamaa kohta. Välisminister märkis, et valitsuse praeguse seisukoha järgi ei ole Eesti valmis olema eesistujamaa enne 2013.aastat. Ojuland lisas, et vahepealne periood võimaldab Eestil õppida teiste eesistujamaade kogemustest ning seada paika oma prioriteedid. Arvestades eesistumissüsteemi kulukust, mis praeguste arvestuste kohaselt ulatuks 1 miljardi kroonini pidas välisminister tähtsaks ka Eesti majanduse tugevnemist eesistumisega seotud kohustuste paremaks täitmiseks. Ta lisas, et vähetähtis pole ka riigiametite kvalitatiivne muutumine, näiteks ametnikkonna keeleoskuse paranemine.

Välisminister vastas ka Helle Kalda küsimusele Vene Föderatsiooni kaupade sisseveo lepingute kohta.

Infotunni stenogrammi leiab aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside