Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid välisminister Urmas Paet, kaitseminister Jürgen Ligi ning rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo.

Ligilt päriti aru sõduripalga kohta. Ta märkis, et seni on kaitseväe areng toimunud inimest unustades rõhutades rohkem patriotismi ja kohustust. Kaitseminister ütles, et ajateenijate tulevase palga puhul saab rääkida praegu sümboolse 150 krooni suuruse toetuse tõstmisest. Ta selgitas, et ajateenistuses on vaid väike osa ühiskonnast – ligikaudu 2000 noormeest aastas, mis moodustab vaid kuuendiku konkreetse aastakäigu inimestest. „Ühiskond ei saa neid noormehi teenistusse unustada vaid pidama meeles, et kui noored inimesed teenivad ühiskonda siis tuleb ka ühiskonnal neid vääriliselt toetada.”

Ligi nentis, ajateenijatele makstava summa saab tõenäoliselt siduda reamehe palga taseme ehk 3000 krooniga. Ta tõi samuti esile, et sõduripalgaks kuluv täiendav summa ei tule teiste eluvaldkondade ega ministeeriumide arvelt vaid riigikaitseks mõeldud eelarvest, mille eesmärgiks on jõuda kahe protsendini SKPst.

Paetile esitati küsimusi energiapoliitika ja Eesti kultuuri välismaal esindamise kohta.

Rummolt sooviti teada viljatusravi kohta, samuti huvitas Riigikogu liikmeid abortide liiga suur hulk.

Küsimustega olid infotunniks registreerinud Ants Pauls, Trivimi Velliste, Ülle Rajasalu, Mark Soosaar, Ela Tomson, Tõnis Kõiv, Imre Sooäär ja Toomas Alatalu.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

6316 356

Tagasiside