Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid justiitsminister Rein Lang, keskkonnaminister Villu Reiljan ja kultuuriminister Raivo Palmaru.

Villu Reiljanilt sooviti selgitusi keskkonnareostuse kohta Muugal. Kõne all oli Muuga söeterminal, täpsemalt taheti teada, millal ja kuidas lõpetatakse söetolmuga keskkonda reostav tegevus. Minister kinnitas, et keskkonnainspektsioonis vastav menetlus käib ning söetolmu reostusega tegeletakse ka valla tasandil. Samas nentis minister, et kujunenud probleemi põhjused tulenevad olulisel määral planeerimistegevusest. „Kui olukord ei parane ja terminali tegevus ei mahu seaduse raamidesse, siis ei ole sellel tulevikku,” nentis Reiljan. Ühtlasi vastas minister ka Muuga sadama õhureostusega seotud küsimustele. Minister nentis, et välja on töötatud Maardu ja Muuga piirkonna välisõhu kvaliteedi parandamise tegevuskava. Reiljan vastas ka küsimustele keskkonnaministri tegevusala ja uute põlevkivikaevanduste kohta.

Raivo Palmarult sooviti selgitust kultuuriürituste piletite käibemaksu kohta. Vastavalt Euroopa Nõukogu 6. direktiivile võib kultuuritoodete, -kaupade ja –teenuste hindadele rakendada 5%-list käibemaksu. Ministri sõnul on ELi 25 liikmesriigist käibemaksusoodustust rakendatud 20-s. „Ma ei näe mingit põhjust, et me peaksime siin erinema, seda enam, et praegu ainult üks Läänemereäärne riik ei kasuta seda võimalust,” ütles Palmaru. „Uuringud näitavad väga selgelt, et kultuuri tarbimist piirab praegu piletite liiga kõrge hind, seepärast peab ka kultuuripoliitika üks eesmärk olema tarbijale soodne piletihind,” rõhutas ta. Palmarule esitati ka küsimus rahvusringhäälingu loomise praeguse seisu kohta.

Rein Lang vastas küsimusele Tallinn-Tartu maantee ehitamise ja põhiseadusliku korra kohta.

Infotunniks registreerusid küsimustega Andres Herkel, Jarno Laur, Tiit Niilo, Mark Soosaar, Eiki Nestor, Ela Tomson, Kadi Pärnits ja Margi Ein.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside