Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, sotsiaalminister Jaak Aab ning regionaalminister Jaan Õunapuu.

Edgar Savisaarele esitati küsimusi seoses Eesti energeetika tuleviku ja võimaliku osalusega Ignalina tuumajaama uuendamisel. Savisaar hindas kiiduväärseks avaliku arutelu algust energeetikaküsimustes. Otsuse tegemisega selles valdkonnas on ministri sõnul veel aega: „Kui te küsite, mis ajaks me peame otsustama, kas see tuumajaam tuleb või ei, siis räägitud on umbes kümnest aastast.” Savisaar täiendas, et Narva elektrijaama vanad, Euroopa Liidu nõuetele mittevastavad energiablokid peavad olema suletud aastaks 2016 ning samaks ajaks peab olema suletud ka täna töös oleva Ignalina aatomijaama viimane reaktor. „Tahaksin öelda, et me oleme esimest korda tõsiselt otsustamisprotsessis sees ja minu arvates aeg selleks on väga sobiv, see ei ole liiga vara ega ka liiga hilja,” märkis minister.

Jaak Aabilt sooviti teada küttehinna kompenseerimise kohta. Sotsiaalminister nentis, et põlevkiviõli hinnatõusu kompenseerimiseks omavalitsustele eraldatud lisaraha on on ühekordne ja ajutine meede. „Mis saab edasi, seda küsimust analüüsitakse,” teavitas Aab.

Jaan Õunapuule esitati küsimusi regionaalpoliitika kohta.

Küsimustega olid infotunniks registreerinud Trivimi Velliste, Eiki Nestor, Sven Sester, Helir-Valdor Seeder, Jüri Tamm, Toomas Alatalu, Ken-Marti Vaher, Peeter Tulviste ja Henn Pärn.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside