Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Raivo Palmaru.

Mart Laar esitas Raivo Palmarule küsimuse seoses Andrei Filatovi, kes on seotud propagandafilmiga „Eesti – ajaloo risttee”, esitamisega Eestile eriliste teenete eest kodakondsuse saamiseks. Palmaru sõnul on Filatovi näol tegu kõrgelt haritud inimesega, kes on filosoofiadoktor ja Moskva Ülikooli õppejõud ning ta ei usu, et tegemist on halva inimesega.

Mart Meri esitas küsimuse Sakala keskuse lammutamisega seotud asjaajamise juriidilise korrektsuse kohta. Palmaru vastuse kohaselt ei ole konkursi tingimustes ega ka hoonestusõiguse lepingu tingimustes ette nähtut võimalik täita ilma ulatusliku lammutamiseta.

Seoses Sakala keskuse lammutamisega esilekerkinud probleemidega märkis kultuuriminister, et on esitanud Arhitektide Liidule arhitektuuriameti loomise ettepaneku, millele on eelnenud mitu kohtumist arhitektidega ja uuest aastast alustab kultuuriministeeriumis tööd arhitektuurinõunik, kelle põhiülesandeks jääb uue ameti ning vastava seadusandluse ettevalmistamine.

Raivo Palmaru vastas veel Eiki Nestori küsimusele ringhäälingunõukogu koosseisu, Imre Sooääre küsimusele muuseumide rahastamise, Liina Tõnissoni küsimusele kultuuriürituste piletite käibemaksu ja Ela Tomsoni küsimusele meediapoliitika kohta.

Vastates Riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri küsimusele 30-ks aastaks 10 Tallinna kooli haldamiseks Keskerakonna suurrahastajatega sõlmitud tehingute kohta selgitas Mailis Reps, et kohalikud omavalitsused on oma otsustustes vabad ja haridus- ja teadusministeerium ei pea vajalikuks kontrollida volikogu ja linnavalitsuse otsuseid ning läbiviidud konkursi kohta pole ministeeriumi poolt õiguslikku hinnangut tellitud.

Ken-Marti Vaher tundis ka huvi, kas haridus- ja teadusminister on jõudnud juba tutvuda ajakirjanduses kajastatud propagandafilmiga „Eesti – ajaloo risttee” ning kas see levib ka Eesti koolides. Reps vastas: „Ministeeriumi ülesanne on pidevalt koolidele teadvustada, et sellistesse materjalidesse tuleb suhtuda väga ettevaatlikult. Neid koolikäsitluses õppevahendina kasutada ei saa, sest ministeeriumi poolt kinnitatud õppevahendite loetellu nad ei kuulu”.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside