Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ütles Riigikogu infotunnis Riigikogu liikme Peeter Laursoni küsimusele vastates, et ligi 30 protsenti lastest, kellele on tagatud tasuta hambaravi, ikkagi ei jõua hambaarsti juurde ning töö selle olukorra muutmiseks käib.

Minister tõdes, et suuhügieen Eesti rahva tervise osana on ääretult oluline küsimus. „Sellel suvel oli see teema haigekassa nõukogus väga teravalt üleval ja seal koorus välja kaks väga olulist formaati. Esimene formaat oli see, et vaatamata sellele, et lastele on tagatud tasuta hambaravi, on ligi 30% sellest ikkagi tegelikult väljas. See tähendab seda, et me tõhustame meetmeid ja oleme võtnud ette samme, selleks et kõik lapsed jõuaksid hambaarsti juurde ja saaksid tasuta hambaravi,“ rääkis Kruuse infotunnis.

Teine oluline osa on tema sõnul seotud eakatega. „Minu arvates tänane süsteem, mis puudutab ainult kolme aasta jooksul kasutatud kompensatsiooni proteesidele, ei õigusta ennast ja peab tulevikus muutuma,“ ütles minister.

Küsimused tervise- ja tööministrile puudutasid veel töövõimereformi. Infotunnis osalesid valitsuse liikmetest peale Kruuse peaminister Taavi Rõivas ja justiitsminister Andres Anvelt. Küsimused peaministrile puudutasid Eesti tulevikku ja Riigikohtu otsuste täitmist. Küsimused justiitsministrile puudutasid kriminaalmenetluse revisjoni.

Küsimusi esitasid Marko Mihkelson, Kadri Simson, Peeter Laurson, Imre SooäärMargus TsahknaLembit KaljuveeJüri MorozovMarko Pomerants, Helir-Valdor Seeder , Aivar KokkPriit Sibul ja Tarmo Tamm.

Istungi stenogramm.

Tagasiside