Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Justiitsminister Hanno Pevkur vastas Riigikogu infotunnis Helmen Küti ja Marika Tuus-Lauli küsimustele elatisraha fondi loomise idee ja elatisraha sissenõudmise meetmete kohta.

Pevkur selgitas, et ta ei toeta elatisfondi loomise ideed. „See ei ole mõistlik idee, et korralikud lapsevanemad, kes korralikult maksu maksavad, korralikult oma lapsi kasvatavad, hakkavad ühiselt kinni maksma neid võlgnevusi, mis on tekkinud laste kasvatamises lastevanematel, kes oma kohustusi ei täida,“ ütles Pevkur. Ta lisas, et see ei ole aus ausate lapsevanemate ja korralike lapsevanemate suhtes.

Pevkur tõi elatisraha sissenõudmise võimalike uute abinõudena välja võlgniku juhiloa piiramise õiguse, võlgniku teise samba sissemaksete arvelt elatisraha hüvitamise ja päevarahade arvestamist sissetulekuna. „Kui inimesed käivad Soomes tööl, siis osa neist on suunatud sinna lähetusega ja neile makstakse päevaraha, mis ei lähe sissetuleku arvestamise aluseks ja mida täitur näiteks ei saa arestida,“ ütles Pevkur.

Pevkuri arvates võib kaaluda ka Venemaa meetmeid. „Venemaa näiteks ei lase inimesi riigist välja, kui elatisraha on maksmata,“ ütles Pevkur.

Elatisfondi loomise asemel soovis Pevkur ellu viia justiitsministeeriumis ettevalmistamisel olevaid abinõusid. „Meie oleme pakkunud välja elatisnõuete täitmiseks oma loetelu suurusjärgus kümmekonnast meetmest ja nende meetmetega me teeme täna edasi tööd selleks, et tulla eelnõuga siia Riigikogu saali,“ ütles Pevkur.

Peaminister Andrus Ansip vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele tulumaksust ja Urve Palo esitatud küsimusele valitsuse rahvastikupoliitikast.

Kaitseminister Urmas Reinsalu vastas Priit Toobali esitatud küsimusele riigisaladuse kaitsest.

Infotunni stenogramm

Fotod infotunnilt

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside