Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid põllumajandusminister Ester Tuiksoo, kaitseminister Jaak Jõerüüt ja rahandusminister Taavi Veskimägi.

Jüri Tamm esitas Taavi Veskimäele küsimuse riigi omanikupoliitika kohta ettevõtluses. Veskimägi tõi välja kolm tingimust, mida tuleb arvestada riigiettevõtete erastamisel. Enamusosaluse peaks riik äriühingus säilitama esiteks siis kui tegemist on suure monopoliga, näiteks Eesti Energia, teiseks siis kui äriühing tegutseb peamiselt avalikes huvides ja kolmandaks kui äriühing on riigile oluline tuluteenimise vahend. ”Kui üks nendest kolmest tingimusest esineb, siis on põhjendatud riigi osaluse säilitamine antud äriühingus,” sõnas minister. Vähemusosalustega ettevõtted võiks riik suurema tõhususe saavutamiseks noteerida börsil. ”Ma arvan, et riigi äriühingute vähemusosaluste börsile viimine on õige nii makromajanduslikus vaates kui ka antud ettevõtete läbipaistvuse ja efektiivsuse suurendamiseks,” ütles Veskimägi. Rahandusministrile esitati küsimusi ka kohalike omavalitsuste laenude, riigieelarve strateegia ja riigiteenistujate palkade kohta.

Ester Tuiksoolt taheti teada AS Werol Tehaste juhtimise ja peretalude perspektiivide kohta. Jaak Jõerüüdilt päriti riigikaitsekulutuste osakaalu suurenemise kohta sisemajanduse kogutoodangust.

Riigikogu infotunni stenogrammi leiab aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside