Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, rahandusminister Aivar Sõerd ja välisminister Urmas Paet.

Vastates Tõnis Lukase esitatud küsimusele Eesti Arengufondi loomise kohta kinnitas Edgar Savisaar, et arengufondi loomise otsus on valitsuses ettevalmistamisel ning fondi loomiseni jõutakse ilmselt septembris. Ministri sõnul nõuab arengufondi loomine minimaalselt 500 miljonit krooni. Kaaludes fondi erinevaid rahastamisvõimalusi märkis Savisaar: ”Kui rääkida arengufondi võimalikust põhikapitalist, siis mina pigem toetaksin seda, et me annaksime näiteks arengufondile üle osa Eesti Telekomi aktsiatest.” Teadus- ja arendustegevuse strateegia elluviimiseks on järgmisel aastal ettenähtud 0.7-0,8% SKP. Ühtlasi märkis Savisaar, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on võtnud endale ülesandeks oktoobrikuuks välja töötada ministeeriumi seisukoht riigi vähemus- või enamusosaluse müügi suhtes riigiosalusega ühingutes.

Taavi Veskimägi soovis rahandusministrilt teada, kuidas plaanib rahandusministeerium hoida järgmise aasta eelarvet tasakaalus olukorras, kus täitmist vajab uus koalitsioonileping. Aivar Sõerd tõi välja, et lisanduvaid jooksvaid kulusid soovitakse katta lisanduvate jooksvate tuludega, samuti rõhutas minister, et eelarve tasakaalu saavutamise põhimärksõnaks on kulude kokkuhoid.

Marko Mihkelson esitas välisministrile küsimuse Vene-Eesti piirilepingu plaanitava allkirjastamise kohta Moskvas 18. mail. Urmas Paet kinnitas, et Venemaa poolne ettepanek piirileping 18. mail allkirjastada, on vastuvõetud. ”Aja jooksul, mis selleni on jäänud, on kindlasti vaja vaadata üle veel mõned tehnilised küsimused,” märkis minister.

Kokku esitati ministritele viis registreeritud ja arvukalt täiendavaid küsimusi.

Riigikogu infotunni stenogramm asub internetis aadressil:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside