Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Ester Tuiksoo ja sotsiaalminister Jaak Aab.

Ivari Padar küsis peaministrilt põllumajandustoetuste kohta 2006. aasta riigieelarves. Peaministri sõnul lisatakse siseriiklikult praegusele 200 miljonile veel 120 miljonit krooni. ”Kui arvestada seda, et aasta tagasi oli siseriiklik toetussumma mitte 200 miljonit, vaid pisut üle 80 miljoni, siis on põllumajandustoetuste kasv väga kiire,” märkis Ansip. Andres Jalak küsis peaministrilt eelarve aukude lappimise ning sellel eesmärgil võimaliku mootorsõiduki maksu sisseviimise kohta. Peaministri sõnul valitsus mootorsõiduki maksu kehtestamist veel arutanud pole. Samas kinnitas Ansip kaudsete maksude kasvu. ”Teatud kaudsed maksud tõusevad järgmiste aastate jooksul nagunii, pean silmas aktsiise, näiteks alkoholiaktsiise, mis tõusevad 5% aastas järgneva kolme aasta jooksul,” ütles ta. Eiki Nestor päris peaministrilt haigushüvitiste ja Mart Laar suhkrutrahvi mõjude kohta suhtlemisel Euroopa Liiduga.

Andres Herkel esitas Ester Tuiksoole küsimuse liigse suhkruvaru suuruse kohta. Põllumajandusminister nentis, et liigse laovaru osa on 91 000 tonni. Ühtlasi märkis Tuiksoo, et Euroopa Komisjon on andnud võimaluse liigseid laovarusid vähendada 30. novembrini 2005. ”Siis kujuneb lõplikult ka see kogus, mis Eestile üleliigse laovaruna jääb,” märkis Tuiksoo. Samuti tõdes minister, et Eesti riigil on suhkrutrahvi võimalik tasuda nelja aasta jooksul.

Kadi Pärnits päris Jaak Aabilt töölepingu seaduse eelnõu Riigikogu menetlusest tagasivõtmise kohta. Sotsiaalministri sõnul valitsus töölepingu seaduse eelnõust loobunud pole. Aab märkis, et uue eelnõuga tegeletakse sotsiaalministeeriumis ning selles üritatakse leida kompromisse, mis oleksid vastuvõetavad kõigile osapooltele. Sotsiaalminister vastas ka Peeter Tuleviste küsimusele tervishoiu rahastamise ja Marko Pomerantsi küsimusele aja kasutamise kohta.

Kokku esitati infotunnis üheksa registreeritud ja arvukalt kohapeal esitatud küsimust.

Infotunni stenogrammi leiab internetis aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside