Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid kultuuriminister Raivo Palmaru, minister Paul-Eerik Rummo ja siseminister Kalle Laanet.

Kadi Pärnits soovis Raivo Palmarult informatsiooni kultuuritöötajate palgatõusu kohta aastaks 2006. Kultuuriminister tõdes, et järgmiseks aastaks taotletakse kultuuritöötajate palgatõusu 12% ulatuses. Samas möönis minister, et kultuuriministeeriumi eelarve osakaal riigieelarves on seni aastast aastasse vähenenud ning ilmselt jätkub see tendents ka järgmisel aastal. Palmaru sõnul tähendab 1% kultuuritöötajate palgatõus umbes 5 miljonit krooni, 12% tõus nõuaks seega 60 miljonit krooni. ”Praegu sellele arvule kahjuks katet ei ole,” nentis Palmaru. Trivimi Velliste päris kultuuriministrilt Eesti-Vene kultuurisuhete, Toomas Alatalu tsensuuri kohta meedias ning Andres Herkel esitas küsimuse kultuuri ja kinnisvara kohta.

Ants Pauls esitas Paul-Eerik Rummole küsimuse rahvusvähemuste ja Marko Mihkelson lähiajaloo tutvustamise kohta.

Ken-Marti Vaher tahtis Kalle Laanetilt teada organiseeritud kuritegevuse, eriti majanduskuritegevuse uurimise kvaliteedi tagamise kohta. Siseminister möönis probleemi olemasolu ning vastas, et täiendada tuleb nii kriminaalpolitsei õppekava kui ka uurijate motivatsioonisüsteemi. Töö tasustamisel tõi Laanet välja palkade isikupõhise arvestamise põhimõtte. Siseministri sõnul tuleb kiiremas korras üle vaadata heade spetsialistide töö tasustamise tingimused.

Kokku käsitleti infotunnis seitset teemat.

Infotunni stenogrammi leiab internetis aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside