Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid välisminister Urmas Paet, rahandusminister Aivar Sõerd ja minister Jaan Õunapuu.

Helir-Valdor Seeder esitas välisministrile küsimuse Eesti-Vene piirilepingu kohta, huvitudes, kas ja kuidas on Venemaaga reguleeritud Narva veehoidla veetasemega seotud küsimused. Paet kinnitas, et lähitulevikus täpsustatakse Narva elektrijaama veega varustamise asjaolusid. “Seni on koostöö toiminud tõrgeteta,“ nentis minister, kuid ta lisas, et tehnilised nüansid tuleb üle vaadata.

Jarno Laur esitas Aivar Sõerdile küsimuse aktsiiside tõusu kohta. Minister nentis, et valitsuse poolt heakskiidetud eelarvestrateegia aastateks 2006-2009 näeb ette aktsiiside, sh kütuse aktsiisi praegu kehtivast korrast kiirema tõusu. Peale aktsiiside on eelarvestrateegias veel kavandatud tõsta keskkonnatasusid ja sotsiaalmaksu miinimumsummat. Kadi Pärnits esitas Sõerdile küsimuse tervishoiu rahastamisest ja Mark Soosaar kultuurivaldkondade rahastamise kavade kohta 2006. aasta riigieelarves.

Tõnis Lukas esitas Jaan Õunapuule küsimuse eestikeelsest õppest Petseri 2. Keskkoolis, mis Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise järel jääb Pihkva Kubermangu haldusalasse. Minister kinnitas, et Eesti kool Petseris ei kao. Pihkva haridusametnikega on allkirjastatud vastavasisuline protokoll, mille järgi eestikeelse õpetuse andmine Petseri 2. Keskkoolis säilib kuni Eesti Vabariigi vastava huvini.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljelt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside