Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu II korruse vestibüülis Pärnu naivist Heino Lillepuu kollaažide näituse.

”Järjekordselt on mul heameel avada üht omanäolist näitust, mille pildid mulle isiklikult väga meeldivad,” ütles külaliste poole pöördudes Ergma.

Lillepuu taiestel on kujutatud pildikesi Eesti lähiajaloo ühiskondlikest, poliitilistest ja majanduslikest sündmustest. Näiteks on kajastamist leidnud fragmendid erastamisprotsessist, viljavargusest, üleujutusest Pärnus.

Näituse initsiaator ja korraldaja Riigikogu liige Mark Soosaar tervitas hoiakute muutusi Eesti kunstis, mis võimaldab tunnustada ka nende inimeste loomingut, kellel akadeemilist kunstiharidust pole. ”Mul on hea meel, et tänaseks on Eesti kunstimaailm nii küps, et võib taluda iseõppijate ja naivistide kunsti.”

Väljapanek on arvult teine Lillepuu (sünd. 1937.a) isiknäitus. ”Hakkasin kunstiga tegelema 2000. aastast, kui nägin kuidas inimesed lähimineviku sündmustega vassivad. Alustasin sündmuste kronoloogilist kujutamist ning näiteks see tööde sari algab Balti ketiga ja lõpeb üleujutusega Pärnus,” ütles kunstnik. Ühtlasi tunnistas Lillepuu, et Eesti poliitiline elu on jätkuvalt tema jaoks ammendamatu inspiratsiooniallikas.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside