Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone II korrusel harrastuskunstnik Jaanus Ermanni siidimaalide näituse.

Riigikogu liikme Mark Soosaare sõnul on Jaanus Ermanni looming Eesti kunstipõllul üsna erandlik. Tema siidimaalid käsitlevad teemasid antiigist kuni futuristliku maailmakorralduseni, maisest linnuriigist kuni müütilise taevariigini.
Jaanus Ermann on väga tundlik ka poliitikamaastikul toimuva vastu. „Riigikogu ees heinu krõmpsutavad eeslid võivad olla kes iganes – kas saadikute sõidukid või saadikud ise,“ kirjeldab autor üht oma pilti.
Jaanus Ermann sündis 1961. aastal Tallinnas, tema kunstiõpingud piirdusid sellega, mida pakkus tollane 46. Keskkool. Siidimaaliga hakkas mees tegelema 2004. aastal. Ermanni töid on eksponeeritud Pärnu psühhoneuroloogia päevakeskuses ning mitmeid kordi Pärnu ja Viljandi Uue Kunsti Muuseumides.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside