Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone vestibüülis Eesti Külade ja Väikelinnade Liikumise Kodukant näituse, mis läbi infomaterjalide kajastab kogukonna toimetamist külakeskkonnas.

Oma avasõnades soovitas Riigikogu esimees kõigil enne kui kaugemale minna, vaadata igasse Eestimaa nurka, kus peituvad suured väärtused. Liikumise üks vedaja Mikk Sarv tõdes, et oluline on kõigepealt midagi ära teha, kaasata tegemistesse oma sugulased ja sõbrad ning alles siis minna tehtut vallavalitsusse ja kaugemalegi näitama ja vajadusel toetust paluma. Teised Kodukandi esindajad toetasid Sarve mõtet lisades, et liikumise motoks on ”Tee hea tegu ja räägi sellest kena lugu”. Näituse avamisel osalenud nii praegune põllumajandusminister Tiit Tammsaar kui endine põllumajandusminister Riigikogu liige Ivari Padar avaldasid tunnustust, et Kodukandi liikumine on saanud tõsise tuule tiibadesse ning avaldasid lootust, et külade ja väikelinnade liikumise toetamine jätkub tõusvas joones. Maarahvas omakorda lootis, et nende suhted riigiesindajatega aina paranevad.

Näitusel saab ülevaate traditsioonide hoidmisest, aga ka valmisolekust Euroopa Liidu Struktuurifondidest piirkonna arenguks lisaressursside taotlemiseks, samuti külaliikumise koostööst erinevate maade maaelu arengu nimel tegutsevate organisatsioonidega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside