Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, neljapäeval 12. jaanuaril, toimub Riigikogu täiskogus maaelukomisjoni algatusel riiklikult tähtsa küsimusena arutelu Eesti maaelu ja põllumajanduse viimaste aastakümnete arengute, tänase seisu ning tulevikuväljavaadete üle.

Olulise tähtsusega parlamentaarse debati aluseks on Eesti Maaülikooli  ja OÜ Geomeedia teadlaste koostöös valminud „Maaelu arengu aruanne.“

„Tegu on väga tõsise maaelu alusdokumendiga, mis aitab kujundada maaelupoliitika tulevikku. Eesti maaelu seisab täna teelahkmel. Palju sõltub sellest, milliseks kujuneb Euroopa ühine põllumajanduspoliitika ja eriti see, millised saavad olema liikmesriikides makstavad toetused,“ ütles maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva.

Põhiettekannetega esinevad Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor ja maaelu arengu aruande üks autoreid professor Rando Värnik, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva.

Eesti Maaülikooli Maaelu majandus-ja sotsiaalinstituudi egiidi all valminud „Maaelu arengu aruandega“ on võimalik tutvuda aadressil http://www.emu.ee/userfiles/Maaelu_arengu_aruanne_2011FINAL.pdf

Täiendav info: Kalvi Kõva, telefon 5216732

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside