Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kinnitas töönädala päevakorra, mis näeb ette kolmapäevasel istungil ette põhiseaduse muutmise kohalikel valimistel valimisea langetamiseks.

Teisipäevasel istungil on nelja eelnõu esimene lugemine. Kõigepealt käsitletakse Riigikogu kolme erikomisjoni moodustamise otsuse eelnõusid. Need on riigieelarve kontrolli erikomisjoni moodustamise eelnõu (9 OE); korruptsioonivastase erikomisjoni moodustamise eelnõu (10 OE) ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni moodustamise eelnõu (11 OE). Nimetatud erikomisjonid olid ka eelmiste Riigikogu koosseisude ajal. Samuti on esimesel lugemisel täiskasvanute koolituse seaduse täiendamise seaduse eelnõu (12 SE).

Kolmapäevasele istungile on kavandatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel valimisea langetamiseks eelnõu (703 SE) seadusena vastuvõtmine. Esimesel lugemisel on kindlustustegevuse seaduse eelnõu (8 SE).

Neljapäevasele istungile on kavandatud riigieelarve kontrolli erikomisjoni moodustamise eelnõu (9 OE); korruptsioonivastase erikomisjoni moodustamise eelnõu (10 OE) ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni moodustamise eelnõu (11 OE) teine lugemine ja nende lõpphääletus.

Vabas mikrofonis võtsid sõna Mihhail Stalnuhhin, Märt Sults, Jaanus Karilaid, Martin Repinski, Toomas Vitsut ja Marika Tuus-Laul.

Istungi stenogramm

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351

[email protected]

 

 

Tagasiside