Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon käivitas oma kodulehekülje (www.riigikogu.ee/elak), et parandada operatiivse informatsiooni kättesaadavust komisjoni tegemistest ning aidata kaasa Euroopa Liidu arengute tutvustamisele Eestis.

„Riigikogu komisjonide töö on tihtipeale jäänud avalikkuse tähelepanu alt kõrvale. Samas tehakse just seal suurem osa parlamenditööst. Kodulehekülje loomine ja arendamine on kindlasti üks võimalusi komisjoni tööga paremaks tutvumiseks ning informatsiooni saamiseks. Loodetavasti järgivad meie algatust ka teised Riigikogu komisjonid,” ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

ELAKi kodulehekülg annab kokkuvõtliku ülevaate ELAKi tegemistest ja komisjoni liikmetest, mida illustreerib ka sellekohane pildigalerii. Leheküljele on koondatud komisjoni päevakorrad, protokollid, pressiteated, raportid ja olulisemad istungite taustmaterjalid. Kodulehekülje muudab käepäraseks sündmuste kalender, mis annab teada komisjoni tegemistest mingil konkreetsel päeval.

Samast leiab viited Euroopa Liidu olulisematele institutsioonidele ja dokumentidele. Viited annavad võimaluse tutvuda Lissaboni lepingu teksti ja muude selle olulise dokumendiga seotud materjalidega ning Sloveenia eesistumise ajal toimuvaga. Sealhulgas leiate ELAKi leheküljelt viite IPEXi veebikeskkonda, mis annab detailse ülevaate Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentides toimuvast  Euroopa õigusaktide eelnõude menetlemisel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside