Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri, riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma ning Eesti-Georgia parlamendirühma esimehe Andres Herkeli ja aseesimehe Silver Meikari tänasel kohtumisel Georgia välisministri Gregory Vashadzega kõneldi lähemalt olukorrast Georgias ja seal toimunud viimastest arengutest.

Mikser avaldas Eesti nimel toetust Georgia püüdlustele integreeruda NATO ja Euroopa Liiduga, mis Vashadze kinnitusel on jätkuvalt Georgia peamised prioriteedid. 

Positiivse muutusena tõi Mikser esile asjaolu, et Georgia põhiseaduslikku protsessi, konstitutsiooni ja valimisseaduste muutmisse, on praeguseks suudetud kaasata ka opositsiooni esindajaid. 

Samuti avaldas Mikser lootust, et Georgia suudab maksimaalselt ära kasutada Euroopa Liidu idapartnerlusprogrammi raames avanevad võimalused. Samuti hindas Mikser positiivseks seda, et Euroopa Liidu vaatlusmissiooni (EUMM) mandaati Georgias pikendati.

Herkel tundis huvi lisaks ka inimõiguste olukorra üle. Vashadze kinnitusel pole Venemaa poolt okupeeritud aladel inimõigused tagatud ja neid rikutakse kõige jõhkramal viisil. Tagatud ei ole ta sõnu ka kõige elementaarsemad õigused isiku elu ja vara puutumatusele. 

Vashadze avaldas samuti kaastunnet Afganistanis hukkunud Eesti kaitseväelaste hukkumise puhul. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside