Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamise üritustel Belgia Kuningriigis Brüsselis visiidil viibiv Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna 27. märtsil Belgia Senati esimehe Armand de Decker’iga. Tunniajalise mõttevahetuse jooksul arutati kahe riigi suhteid ja Euroopa Liidu väljavaateid globaliseeruva majanduskeskkonna väljakutsete taustal.

Muu hulgas peeti vajalikuks astuda ühiseid, teadlaste pädevatele analüüsidele tuginevaid samme Läänemere kui ohustatud ülitundliku ökosüsteemi elushoidmise nimel. Leiti, et Euroopa Liidu edaspidine kindel varustatus energiaga tuleb tagada niihästi paremini koordineeritud ühise välispoliitika kui ka energiakandjate mitmekesistamise abil. Asuti seisukohale, et stabiilse ja jätkusuutlikuna saab tuleviku Euroopa energiamajandus funktsioneerida ainult keskkonnasäästlike ja ilmselt ka täiesti uuelaadsete tehnoloogiate rakendamise baasil. Samuti vahetati mõtteid koostöö üle osalemisel Euroopa perspektiivsetes kosmoseuurimisprogrammides.

Ergma esitas Belgia Senati esimehele kutse tulla ametlikule visiidile Eestisse, mis de Deckeri poolt ka hea meelega vastu võeti.

Ergma kohtus täna ka Euroopa Komisjoni voliniku ja aseesimehe Siim Kallase ja tema kabinetiülema Henrik Hololeiga. Õhtul annab Riigikogu esimees koos Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmetega Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul vastuvõtu. Selle avamisel võtavad sõna veel Euroopa Parlamendi asepresident Alejo Vidal-Quadras ja Tunne Kelam.

Eile 26. märtsil andis Eesti Vabariigi alaline esindaja Euroopa Liidu juures suursaadik Raul Mälk Riigikogu esimehe Brüsselis viibimise puhul lõunasöögi, millel osales Euroopa parlamendi poliitikuid ja ametnikke. Ka kohtus Riigikogu esimees eile Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa saadikute rühma esimehe Christopher Beazley’ ja rühma liikmete Henrik Lax’i, Girts Krsitovskis’e ja Alexander Stubb’iga. Ühtlasi avas Ergma Euroopa Parlamendis koos EP asepresidendi Marek Siwiec’i ja Eestist Euroopa Parlamenti valitud saadikutega Eesti Instituudi koostatud näituse “Eesti Vabariik 90” ning pidas tervituskõne riigi aastapäevaks Eesti Brüsseli esinduste korraldatud pidulikul kontserdil, millel esinesid tütarlastekoor “Ellerhein” ja “Hortus Musicus”. Kontserdile järgnes Eesti suursaadiku Belgias Malle-Talvet-Mustoneni vastuvõtt.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside