Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor tutvustas kolmapäeval toimunud kohtumisel Keenia spiikrile David Ekwee Ethurole e-lahendusi nii hääletamiseks, maksude deklareerimiseks kui ka digiallkirjastamiseks, mis muuhulgas lihtsustab ka seadusloome protsessi.

„On hea, kui on võimalik õppida kellegi kogemusest ja mitte teha vigu. Me oleme suurima heameelega valmis oma digilahenduste kogemusi Keeniaga jagama,“ ütles Nestor. Ta kirjeldas külalistele, kuidas näiteks seaduseelnõusid digitaalselt menetletakse, kuidas eelnõud, nende seletuskirjad ning kavandatavad muudatused avalikustatakse ning dokumente digiallkirjastatakse.

Keenia delegatsioon kirjeldas raskusi IT-lahenduste juurutamisel Keenias ning tundis huvi süsteemi turvalisuse vastu. Kohtumisel osalenud Riigikogu liige Kadri Simson selgitas, et digilahendused tuginevad siiski ka rahva usaldusel. „Kui sa usaldad oma raha panka, siis järgmise sammuna usaldad sa ka oma hääle valimiskomisjonile. Eestis e-hääletab iga neljas valija,“ ütles Simson.

Samuti kohtumisel osalenud Riigikogu liige Kalev Kotkas tõi Keenia delegatsioonile näite põllumajanduse valdkonnast ja kirjeldas, kuidas on võimalik näiteks IT-alaseid lahendusi kasutades suhelda Hiiumaalt PRIA-ga. Samuti tuli jutuks digiretsept.

Eesti ja Keenia spiikri kohtumisel oli arutelu all veel Euroopa ja Aafrika suhted ning domokraatia areng.

Eesti e-riigi ja e-teenuste vastu on tundnud huvi mitmed Aafrika riigid nagu Namiibia, Ghana, Angola, Botswana, kes soovivad ka endale analoogilisi süsteeme üles ehitada ning kellega Eesti on  kavandamas koostööd. Käimas on Eestiga sarnase e-riigi infosüsteemi ülesehitamine Põhja-Aafrikas asuvas Tuneesias.

Vaata fotosid kohtumiselt.

 

Tagasiside