Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas täna Tartus loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna võistlustel edukalt esinenud õpilasi. 

Ergma avaldas tunnustust noortele andekatele inimestele, kes läbi teinud mitmed voorud reaalainetes või siis osalenud tehnoloogia valdkonna võistlustel: „Te olete olnud tublid, nuputanud, leiutanud, võitnud. Olete toonud kuulsust Eestile, oma koolidele, õpetajatele, vanematele. Ja ma väga loodan, et te olete õppimist, olümpiaadidel ja projektides osalemist nautinud.“
 
Riigikogu esimees pidas väga oluliseks, et noored tunneksid rohkem huvi täppis- ja loodusteaduste ning tehnoloogia valdkondade vastu. „Sel lihtsal põhjusel olen ka oma töö kestel Riigikogu esimehena käinud külalisõpetajana andmas astrofüüsika tunde paljudes Eesti koolides. Kuna annan reeglina vaid ühe tunni, siis hiljem ma õpilaste teadmisi muidugi kontrollida ei saa, loodan vaid aine vastu huvi tekitada,“ ütles Ergma.
 
Riigikogu esimees põhjendas loodusteaduste õppimise tähtsust: „Ma olen pikka aega kõnelenud, et vajame insenere rohkem kui ärijuhte, infotehnolooge enam kui haldusjuhte. Selleks on palju põhjusi, kuid neist vast olulisim on, et kogu maailmas vajatakse inimesi, kes suudavad uute tehnoloogiate kasutamisega hakkama saada, neid tehnoloogiaid arendada, leiutada jne. Ja minu hinnangul vajab Eesti selliseid inimesi kohe kindlasti. Meie majanduses viimastel aastatel juhtunu näitab ilmekalt, et Eestil on põhjust tõsta lauale väga selge plaan, kuidas edukaks tehnoloogiamaaks saada.“ Ergma sõnul on raudselt õigel teel need noored, kes täna õpivad loodusteadusi ja tehnoloogiaid.
 
Riigikogu esimees tunnustas õpetajaid, kes on oma õpilastesse süstinud suures koguses õiget pisikut, avastanud talente ja aidanud neil areneda. „Meelde jäävad õpetajad, kes ise oma ainet armastavad, õpetavad kaasakiskuvalt ja on nõudlikud,“ rõhutas ta.
 
Ergma hindas väga Tartu Ülikooli teaduskooli tegevust noorte andekate inimeste koolitamisel. Lisaks olümpiaadidele korraldab teaduskool ka muid ainevõistlusi, millest võivad osa võtta kõik õpilased, kes asja vastu huvi tunnevad. Sügiseti toimuvad teaduskooli lahtised võistlused matemaatikas, füüsikas ja keemias, kevadel astronoomias. Ta lisas, et noorte täppisteadlaste ja inseneride juurdekasvu eest hoolitsevad väga paljud koolid, korraldatakse päris palju erinevaid projekte ja mõõduvõtmisi.
 
Uued tehnoloogiad nõuavad ka õpetajatelt oma teadmiste – oskuste pidevat täiendamist. Ergma sõnul on üldhariduskoolides sümpaatne suund anda tehnoloogiaõpetust, et populariseerida põhikooli õpilaste hulgas teadust ning äratada neis insenertehnilist ning reaalteaduslikku huvi. 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
Tagasiside