Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad homme, 15. märtsil Eesti Vabariigi, Läti Vabariigi ning Leedu Vabariigi 90. aastapäeva ühisel tähistamisel Berliinis. Seoses juubeliüritustega toimub Berliini Filharmoonias Eesti, Läti ja Leedu kammerorkestri Kremerata Baltica kontsert, mida juhatab Läti dirigent maestro Gidon Kremer.

Balti riike esindavad juubeliüritusel Riigikogu esimees Ene Ergma, Läti Vabariigi president Valdis Zatlers ja Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus. Kontserti austavad oma kohalolekuga programmi patroon liidupresident Horst Köhler ja Saksamaa Liiduvalitsuse kultuuri- ja meediaminister Bernd Neumann.

Põhiliselt Eesti, Läti ja Leedu heliloojate loomingust koostatud kavas esindab Eestit Arvo Pärdi teos “Passacaglia”. Kontserdi solist on Reinut Tepp klavessiinil.

Pidulik juubelikontsert on osa Baden-Württembergis jaanuarist juunini kestvas Eesti juubeliprogrammis “E wie Estland” ning kogu aastat täitvas Eesti-Läti-Leedu ühissarjas Essentia Baltica 2008.

Ergma homses päevakavas on ka Potsdami külastus, kus muuhulgas tutvutakse A. Einsteini üldise relatiivsusteooria tornlaboriga Potsdami Astrofüüsikainstituudis.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside