Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Eestis visiidil viibiva Ungari presidendi Ferenc Madli ja teda saatva delegatsiooniga.

Riigikogu esimees ja Ungari president vahetasid informatsiooni kahe riigi sisepoliitilise olukorra ja poliitiliste jõudude vahekorra kohta. Ene Ergma märkis ära Eesti ja Ungari parlamentide head suhted. Ungari parlamendi spiiker külastas Eestit möödunud aasta suvel. Riigikogu esimees meenutas oma kahte visiiti Budapesti. Et Ungari on Euroopa Liidu liikmesmaade parlamendijuhtide järgmise konverentsi korraldaja, siis on lähiajal jälle võimalus külastada Budapesti ja kohtuda Ungari parlamendi esindajatega.

Kõneldes Eesti riigi ees seisvatest ülesannetest rõhutas Ene Ergma hariduse arendamise ja efektiivsel kõrgtehnoloogial põhineva majanduse arendamise tähtsust. Nimetatud eesmärkide realiseerimisel on oluline roll täita Riigikogul, et luua püstitatud eesmärkide elluviimiseks vajalik seadusandlik baas.

Riigikogu esimees ja Ungari president vahetasid mõtteid Euroopa Liidu liikmesriikide erinevate majandusmudelite üle. Mõttevahetuses osalesid Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa.

Kohtumise järel pani Ungari president pärja Toompea lossi hoovis asuva kommunistliku ja faÅ?istliku diktatuuri läbi hukkunud Riigikogu liikmete mälestustahvli juurde. Olemasolevatel andmetel tapeti 161 Asutava Kogu ja Riigikogu liiget.

Kohtumisel Ungari presidendiga osales ka Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside