Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Türgi asepeaministri ja välisministri Abdullah Güli ning teda saatva delegatsiooniga.

Ene Ergma rõhutas kohtumise alguses kahe riigi häid sidemeid ja avaldas lootust Türgi edusammude üle Kopenhaageni kriteeriumide täitmisel. "Eesti on juba selle tee läbinud ja meil on hea meel, kui saame seda kogemust ka teile jagada,” ütles Ene Ergma. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson lisas, et toetab Türgi liitumiskõneluste alustamist Euroopa Liiduga, sest see on Eesti ja ELi strateegiline huvi.

Türgi välisminister märkis, et ELi ja NATO liikmena on Eesti arvamus Türgi võimaliku liitumise kohta ELiga väga tähtis ja Türgi annab endast parima, et olla valmis liitumiskõneluste alustamiseks.

Lisaks Eesti-Türgi suhetele ja Türgi EL liitumispüüdlustele, vahetati kohtumisel mõtteid ka erinevate rahvusvaheliselt päevakajaliste teemade üle.

Riigikogu Eesti-Türgi sõprusrühma liikmed eesotsas esimehe Eldar Efendijeviga kohtusid samuti Türgi välisministri ning teda saatva delegatsiooni liikmetega. Vahetati mõtteid kahe riigi sidemete, sealhulgas parlamentide omavaheliste sidemete arendamise üle. Türgi parlamendi sõprusrühma nimel esitas Mehmet KesimoÄ?lu küllakutse Riigikogu sõprusrühma liikmetele.

Lisainfo: Birgit Keerd-Leppik, väliskomisjoni nõunik, 6316462

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside