Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma korraldas Kalevipoja saalis tutvumisvastuvõtu Tallinnas resideeruvatele suursaadikutele.

Riigikogu esimees tervitas diplomaatilise korpuse esindajaid ja avaldas heameelt kokkusaamise üle, mis annab võimaluse üksteist tundma õppida, et alustada koostööd. Ene Ergma märkis, et sellel aastal on Eestil mitu tähtsat rahvusvahelise koostöö arendamisega seotud sündmust – Euroopa Liidu liitumislepingu allakirjutamine ja NATO-ga liitumine. Seoses liitumisega muutub rahvusvaheline koostöö veelgi intensiivsemaks.

Ene Ergma palus diplomaatilise korpuse esindajatel edastada oma valitsustele ja parlamentidele, et Eesti on Euroopa Liidu liikmena usaldusväärne ja koostööaldis partner, kes austab ühiseid väärtusi.

Diplomaatilise korpuse vanem Ukraina suursaadik Mõkola MakarevitÅ› soovis kohalolijate nimel Riigikogu esimehele edu uues ametis. Suursaadik märkis, et Eesti liitumine Euroopa Liiduga ja NATO-ga viivad koostöö meie riikide vahel uuele tasemele, mis kindlustab Eestile parema tuleviku. Suursaadik andis edasi head soovid nii Riigikogule kui ka eesti rahvale.

Vastuvõtul viibisid Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg, väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, komisjoni liikmed Toomas Alatalu, Eiki Berg, Toomas Hendrik Ilves, Ela Tomson ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Tagasiside