Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Saksamaa Liitvabariigi Schleswig-Holsteini Liidumaa Maapäeva presidendi Heinz-Werner Arensi ja teda saatva Maapäeva Vanematekogu delegatsiooniga.

Maapäeva president märkis tunnustavalt ära Eesti ja Schleswig-Holsteini Liidumaa senised suhted, mis on viljakad olnud tänu Kieli nädala üritustele enam kui viimase kümne aasta jooksul. Maapäeva delegatsioonil on heameel külastada Eestit Euroopa Liiduga liitumise ajal. Delegatsiooni juht õnnitles Ene Ergmad Riigikogu esimeheks valimise puhul ja soovis talle edu spiikriametis.

Riigikogu esimees tutvustas külalistele Riigikogu tööd, poliitiliste parteide esindatust kõrgeimas võimuorganis, parteide seisukohti Euroopa Liidu suhtes ja rahvaküsitluse teavituskampaania ettevalmistamisest.

Maapäeva Taani vähemuse esindaja Anke Spoorendonk tundis huvi Vene vähemuse olukorra vastu Eestis. Vahetati mõtteid Ida-Virumaa integratsiooni-, majandus- ja tööhõiveprobleemi kohta.

Kohtumisel märgiti, et mõlema poole üheks koostöö arendamise võimaluseks on Läänemeremaade parlamendisaadikute konverents, mille korraline istung peetakse sellel sügisel Soomes Oulus.

Riigikogu esimees andis külalistele täna ka ametilõuna.

Kohtumisel viibis Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside