Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Rootsi parlamendi spiikeri Björn von Sydowiga. Kohtumisel käsitleti suhteid Euroopa Liidu ja NATO-ga, samuti kahe riigi parlamendivahelisi kontakte.

Ene Ergma märkis, et Eestil on Rootsilt palju õppida ning eeskuju võtta, kuidas viia läbi edukas euroreferendum, mis meil on ees 14. septembril. Ergma selgitas, et septembris toimuv euroreferendum on hea võimalus viia kodanikeni teadmine reaalselt toimivast Euroopa Liidust. Äsja tööd alustanud Riigikogu liikmete üheks peamiseks ülesandeks ongi selle teabe viimine kodanikeni. ”Meie poliitikud peavad hakkama harjuma käima valijate juures ka valimistevahelisel perioodil. Euroreferendumi-eelne aeg annab selleks suurepärase motiivi ja võimaluse,” ütles ta.
Riigikogu esimees selgitas Rootsi parlamendijuhile ka Eesti erakondade ja avalikkuse, sealhulgas erinevate elanike rühmade toetust Euroopa Liiduga ühinemise osas.
Björn von Sydow märkis, et Rootsi elanike suhtumine Euroopa Liitu on nii eri elanike kihtide kui ka piirkonniti erinev. Ta tõi näiteks, et referendumi ajal olid Rootsi EL-iga liitumise vastu just Rootsi põhjapoolsemate maapiirkondade inimesed. Seetõttu soovitas ta eriti tähelepanu pöörata Eesti maapiirkondade inimeste teavitamisele, seda eriti sotsiaalse ja regionaalse rõhuasetusega.
Riigikogu esimees andis oma Rootsi kolleegi auks ka ametilõuna.

Tagasiside