Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

2.aprill: Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Prantsusmaa euroministri Noëlle Lenoir´ga.

45-minutilisel jutuajamisel keskenduti Eesti rollile ühinemisel Euroopa Liidu ja NATOga, suhetele Venemaaga ning Eesti ja Prantsusmaa koostööle parlamentaarsel tasemel.

Riigikogu esimees rõhutas, et ühinemine Euroopa Liiduga on olnud Eesti välispoliitiline prioriteet viimased 10 aastat ning suunanud positiivselt meie sisemist arengut. Ta möönis, et kiirete muudatuste tõttu on paljudele inimestele üleminek esimestel aastatel olnud raske. Ergma sõnul on väikesel riigil liitu astumisel olnud ka omad mured, eriti küsimustes, mis puudutab liikmesriikide võrdväärset kohtlemist ja rahvusriikide identiteedi säilitamist. ”Kuid Eesti on kindlalt valmis andma oma positiivset panust Euroopa koostöösse. Euroopa Liit aitab kaasa Eesti sotsiaalmajanduslikule arengule ja poliitilise stabiilsuse suurenemisele,” ütles ta. Ergma selgitas, et septembris toimuv euroreferendum on hea võimalus viia kodanikeni teadmine reaalselt toimivast Euroopa Liidust. Äsja tööd alustanud Riigikogu liikmete üheks peamiseks ülesandeks ongi selle teabe viimine kodanikeni. Ta selgitas ministrile Eesti erakondade ja avalikkuse toetust Euroopa Liiduga ühinemise osas.

Prantsusmaa eurominister vastas, et mure, kuidas säilitada oma riigi rahvuslik identiteet Euroopa Liidus, on olnud ühine nii EL-i vanadele kui ka uutele liikmetele. ”Prantsusmaa on selle säilitanud, kuigi on kuulunud liitu juba algusest peale,” ütles ta. Lenoir tundis huvi ka Eesti suhtumise kohta NATO-sse ja Iraagi sõjasse. Ta rõhutas, et Iraagi sõda näitab ilmekalt vajadust senisest enam koordineerida Euroopa ühist välis- ja julgeolekupoliitikat.

Kohtumisel viibis Eesti poolelt Riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tunne Kelam.

Riigikogu pressitalitus

2. aprill 2003

Lisainfo. Aivar Jarne: 6316356

 

Tagasiside