Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu Poola Seimi marssali Josef Olesky ja teda saatva delegatsiooni

Parlamentide esimehed vahetasid mõtteid Euroopa Liidu naabruspoliitikast ja suhetest Venemaaga, samuti uute liikmesriikide võimalustest osaleda EL-i otsustusprotsessis. Kõneldes Eesti EL-i liikmeksolemise kogemusest, märkis Ergma, et parlamendi osatähtsus EL-i asjade menetlemisel on suur ning Põhjamaade eeskujule ülesehitatud EL-i asjade menetlemise mudel toimib hästi. Vesteldes elanikkonna rahulolust toimunud poliitiliste muutustega tõdeti mõlemapoolselt, et positiivne suhtumine on suurenenud. ”Võrreldes liitumiseelse ajaga on praeguseks ELi liikmelisust toetavate inimeste hulk märgatavalt kasvanud,” nentis Ergma. Parlamentide esimehed vestlesid ka Euroopa põhiseadusliku leppe ratifitseerimisest, mille käigus Ergma selgitas külalistele, miks kavatseb Eesti leppe ratifitseerida parlamentaarsel teel.

Käsitledes EL-i naabruspoliitikat märgiti mõlemapoolselt, et demokraatia arengu toetamine Euroopa Liidu uutes naabermaades ei ole ainult üksikute riikide, vaid kogu Euroopa huvides.

Eraldi teemana arutati EL-i majanduskasvu ning maksupoliitikat. Mõlemapoolselt tõdeti innovatsiooni olulisust ning uuendustesse investeerimise tähtsust EL-i konkurentsivõime tõstmisel rahvusvahelises majanduses.

Poola parlamendi delegatsioon kohtus täna veel ka ENPA Riigikogu delegatsiooni liikmetega. Homme on külalistel plaanitud kokkusaamised Riigikogu väliskomisjoni ja ELAK`i liikmetega, samuti kohtub Poola parlamendi delegatsioon Vabariigi Presidendi Arnold Rüütli ja välisminister Kristiina Ojulandiga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside