Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arutati OSCE tegevust ja arengusuundi.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Euroopa Julgeoleku- ja Koostöö Organisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee presidendi Alcee L. Hastings`i ja teda saatva delegatsiooniga.

OSCE president tunnustas Eestis tehtud tööd nii riigi ülesehitamisel kui ka eri rahvuste integreerimisel ühiskonna koosseisu.

Ergma arvates on olulise tähtsusega OSCE tegevus eelkõige inimõiguste kaitsmisel ja demokraatia levikul endistes NL riikides. ”OSCE tähelepanu aitaks kaasa nende riikide demokraatlikule ülesehitusele ja inimõiguste kaitsmisele. Paraku on saanud endistes NL riikides arvestatavaks probleemiks diktaatorluse tekkimine,” märkis Ergma.

Hastings tundis huvi Eesti-Vene suhete hetkeseisu ja võimalike arengute vastu. Ergma rõhutas, et Eesti on alati soovinud häid suhteid oma idanaabriga võrdõiguslikkuse ja vastastikkuse lugupidamise tasemel. ”Kaks aastat oleme teinud pingutusi, et toimuks kohtumine Riigikogu ja Riigiduuma juhtide tasemel. Siiani pole seda kohtumist toimunud. Meie oleme valmis selleks kohtumiseks,” märkis Riigikogu esimees. OSCE president lubas samuti järgmisel visiidil Moskvasse rõhutada heade suhete arendamise vajadust oma lähinaabritega.

Ergma tundis huvi OSCE tegevuse edasiste suundade ja arenguperspektiivide kohta. Hastings rõhutas tähelepanu suundumist eelkõige Kesk-Aasia riikidele ja Kaukasuse regioonile.

Kohtumisel osalesid väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja OSCE PA Eesti delegatsiooni juht Jaak Allik.

OSCE PA delegatsiooni liikmed kohtusid täna ka Riigikogu väliskomisjoni liikmetega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside