Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vahetati mõtteid kahe riigi tegevuse üle EL liikmetena.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Küprose Vabariigi presidendi Tassos Papadopulose ja teda saatva delegatsiooniga.

Küprose president tundis huvi Riigikogu töökorralduse vastu, eriti komisjonide tegevuse ja ülesehituse vastu. Ene Ergma rõhutas, et Riigikogus langeb sisulise töö koormus eelkõige komisjonidele. Kohtumisel vahetati mõtteid ka riigieelarve menetlemise üle kummagi riigi parlamendis.

Ergma ja Papadopulos vahetasid mõtteid koostöövõimaluste üle Euroopa Liidu liikmetena ja Euroopa tõukefondide vahendite efektiivse kasutamise üle.

Kohtumisel arutati ka ametisse astuva Euroopa Komisjoniga seotud küsimusi ja Lissaboni strateegia elluviimist. Ergma rõhutas vajadust Euroopa konkurentsivõime tugevdamiseks orienteeruda kõrgtehnoloogiate väljatöötamisele ja rakendamisele.

Riigikogu ja Küprose parlamentide vahel on viimastel aastatel sagenenud kõrgetasemelised visiidid, mis on heade kahepoolsete suhete tõenduseks. Ene Ergma külastas Küprost mullu sügisel, väliskomisjon aga käis saareriigis 2002. aasta veebruaris. Oktoobrikuu lõpus aga on Eestisse oodata Küprose parlamendi väliskomisjoni delegatsiooni vastuvisiiti. Kahe riigi omavaheliste suhete arendamiseks on allkirjastatud lepingud nii majandus- ja kaubanduse kui ka kultuuri- ja haridusalase koostöö kohta.

Kohtumisel osales ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside