Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis kahepäevasel visiidil viibiva Itaalia presidendi Carlo Azeglio Ciamp`iga.

Arutades Eesti-Itaalia kahepoolseid suhteid, rõhutas Ciampi teaduskoostöö arendamise tähtsust. Olles ühel meelel presidendiga tõi Ergma välja vajaduse luua ühtne Euroopa teadusruum, sest ainult siis saab kasutada potentsiaali, mida laienev riikide ühendus endas peidab. ”Eesti Teaduste Akadeemial on koostöölepe Itaaliaga sõlmitud, loodame, et see initsiatiiv on viljakas,” tõi Ergma välja positiivseid arenguid.

Käsitledes Euroopa Liidu temaatikat, arutati suurte ja väikeste riikide vahelise tasakaalu olulisust. President Ciampi kinnitusel on Euroopa väikeriikidel läbi ajaloo olnud juhtiv positsioon Euroopa Liidu institutsioonides. "See küsimus on väga oluline Eestile, meie rahvas peab tundma, et Euroopa Liidus olles oleme kõik võrdsete õigustega partnerid sõltumata riigi suurusest,” ütles Ergma.

Samuti arutati kohtumisel vajadust toetada Euroopa Liidu ühise välispoliitika kaudu riike, kes on valinud demokraatliku arengutee. ”Demokraatlikud reformid on kiirendanud Eesti arengut sedavõrd, et oleme valmis astuma Euroopa Liitu. Otsusekindlus reformide teostamisel ja seeläbi võimalus tihendada koostööd Euroopa Liiduga peaks oleme selgeks juhiseks ka Ukrainale, Gruusiale ja teistele riikidele.”

Kohtumise lõpul kinnitati ühiselt, et Euroopa Liitu saab edendada ainult selles koostöövaimus, millega riikide ühendust seni rajatud on.

Kohtumisest võtsid osa ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang ning väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside