Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ning Riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tunne Kelam ja fraktsiooni liige Trivimi Velliste kohtusid täna Horvaatia Vabariigi presidendi Stjepan Mesiciga.

45-minutlise vestluse käigus puudutati Euroopa Liidu ja NATO teemat ning sõda Iraagis, samuti kahe riigi omavahelisi suhteid.

Ene Ergma ja Tunne Kelam andsid ülevaate Eesti Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimiste ajaloost ning Eesti ootustest seoses Euroopa tuleviku aruteludega. Ergma märkis, et Horvaatia on teinud lühikese ajaga EL-iga ühinemise osas väga suuri edusamme. ” Meil on heameel, et Horvaatia on seadnud oma prioriteediks ühinemise Euroopa Liiduga ning oleme valmis edasi andma oma kogemusi selles vallas, eriti parlamentaarsel tasandil,” ütles ta. Riigikogu esimees tundis ka huvi, kui suur on Horvaatia elanike toetus euroliiduga ühinemiseks.

Stjepan Mesic tänas Eestit senise toetuse eest ning avaldas lootust, et Horvaatia tihedamal lõimumisel Euroopa Liiduga tugevnevad kahe riigi sidemed veelgi. Tema sõnul loodab Horvaatia saada EL-i liikmeks 2006. aastal. Presidendi sõnul on Horvaatias rahva toetus EL-ile olnud alati kõrge kõikudes 75 protsendi ümber.

Rääkides NATO teemal ütles Mesic, et kuigi Horvaatias on toetus ühinemisele NATOga väiksem kui Euroopa Liiduga, loodab Horvaatia peagi saada kutse ka sinna. Horvaatia arendab tema sõnul tihedat koostööd alliansiga, seda nii sõjalisel kui ka poliitilisel tasandil. Samas rõhutas ta, et praegune sõda Iraagis ei tohiks mõjutada NATO edasist laienemisprotsessi.

7. märts 2003

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside