Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Gruusia president hindas kõrgelt koostööd Eestiga.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Gruusia presidendi Mihhail Saakašvili ja teda saatva delegatsiooniga.

Ene Ergma märkis kohtumise algul, et Eesti ja Gruusia vahel on olnud head ja tihedad parlamentaarsed suhted. Vastastikku on tehtud visiite Riigikogu esimeeste tasemel. Viimane neist oli kaks aastat tagasi toimunud Gruusia parlamendi esimehe Nino Burdžanadze visiit. Tänavu kevadel külastas aga Tbilisist Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon. Riigikogu esindajad eesotsas Riigikogu Kantselei direktori Heiki Sibulaga on aidanud töötada välja Gruusia parlamendi kodukorraseadust.

Mihhail Saakašvili hindas kõrgelt kahe riigi esindajate senist koostööd ja avaldas soovi selle viljakaks jätkumiseks. Gruusia presidendi arvates on ”eksperdid Eestist kasulikud tänu kompetentsusele ja saadud kogemusele oma riigi ülesehitamisel. Tänu sarnasele minevikukogemusele ja Eesti Euroopa Liidu ning NATOga integreerumise edukusele on Eesti-poolne ekspertiis eriti hinnatud ning usaldusväärne.”

Saakašvili tutvustas Gruusia siseriiklikke kui ka välissuhtlemise probleeme. Gruusias on tähtis stabiilse sisepoliitilise olukorra saavutamine ja territoriaalse terviklikkuse hoidmine, samuti vastastikku lugupidavate suhete loomine naabritega eriti Venemaaga. Majanduse vallas on käimas ulatuslik privatiseerimine. Samuti on ettevõetud põhjalik haridusreform.

Ene Ergma ütles, et soovime Gruusiat tema eesmärkide saavutamisel igati toetada. Gruusia on käesoleval aastal Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike. Riigikogu esimees tegi Gruusia parlamendile ettepaneku rühma parlamendiametnike stažeerimiseks Riigikogus järgmisel aastal. President kinnitas, et Gruusia on sellisest koostööst väga huvitatud.

Saakašvili arvates on Gruusiale tähtis Eesti toetus rahvusvahelisel areenil. Ergma märkis, et Gruusial on rahvusvahelisel areenil palju sõpru ja toetajaid ning Eestis usutakse riigi võimalustesse ja võimetesse viia läbi demokraatlikke muudatusi.

Kohtumisel osalesid Riigikogu aseesimees, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang, väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Riigikogu liige Peeter Tulviste ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside