Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Briti Nõukogu asedirektori Robin Bakeriga ja Briti Nõukogu Eesti direktori Küllike Tohveriga.

Kohtumine toimus seoses Suurbritannia Välisministeeriumi ja Briti Nõukogu ühise üritustesarja ”Ideede risttee” avamisega Eestis. Nimetatud üritustesari viiakse paralleelselt läbi kaheksas uues Euroopa Liidu liikmesriigis ja saab alguse Eestist.

Kohtumisel avaldas Briti Nõukogu asedirektor Eestile tunnustust taasiseseisvumisaja saavutuste puhul. Meie riikide suhted on olnud head ja me soovime neid igakülgselt edasi arendada ”” märkis Robin Baker.

Riigikogu esimees rõhutas, et tänavune aasta on Eestile erilise tähtsusega, sest ees seisab ühinemine NATO- ga ja liitumine Euroopa Liiduga.

Ene Ergma avaldas tunnustust Briti Nõukogu esindajatele suurejoonelise üritustesarja korraldamise puhul. ”Meil on heameel, et olete otsustanud selle sarja avada just Eestis” , märkis Riigikogu esimees.

Üritustesari ”Ideede risttee” avatakse täna Tallinnas BBC Šoti Sümfooniaorkestri kontserdiga Ilan Volkovi juhatusel. Nimetatud üritusega tervitab Suurbritannia Eesti ühinemist Euroopa Liiduga. Briti Nõukogu esindused ja Suurbritannia saatkonnad korraldavad ”Ideede risttee” egiidi all üritusi nii Eestis kui ka Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis, Ungaris, Slovakkias, Sloveenias ja Suurbritannias. Need kestavad 2004. aasta märtsist oktoobrini.

Ürituse korraldajate arvates viitab juhtlause ”Ideede risttee” kohale, kus vahetatakse mõtteid ning jagatakse kogemusi, sõlmitakse koostöösuhteid.

”Ideede risttee” kampaania püüab luua konkreetseid võimalusi kontaktide loomiseks ja koostöösuhete tekkimiseks Eesti ja teiste Kesk- ning Ida-Euroopa maade ja briti noorte talentide vahel. Suurbritannias toimuvad kõrgetasemelised erialased seminarid keskkonnatehnoloogia, äri ja rahanduse, biotehnoloogia, tootedisaini ja infotehnoloogia, arhitektuuri, televisiooni ning moekunsti alal. Paar päeva enne Euroopa Liidu ametlikku laienemist, 28 aprillil, saavad liituvate riikide ja briti tulevikulootused kokku Londonis, kus Briti peaminister Tony Blair võõrustab kõikide nimetatud riikide esindajaid suurejoonelisel gala-peol.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside