Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma helistas teisipäeval Gruusia Vabariigi presidendi kohusetäitjale Nino Burdžanadzele. Ergma avaldas tunnustust, et presidendivalimised Gruusias viidi läbi demokraatlikult, mida ta sõnul kinnitasid nii valimistele läkitatud vaatlejad kui ka rahvusvahelised organisatsioonid. Ergma väljendas veendumust, et valimistel avastatud puudustele osutatakse täit tähelepanu ja õpitakse neid edaspidi vältima, ning seda juba kevadel toimuvate parlamendivalimiste korraldamisel.

„Praegu on tähtis, et toimunud presidendivalimiste ametlikke tulemusi aktsepteeriksid kõik osapooled ja neile valimistele, sellele ühisele demokraatia-aktile tuginedes, osataks katkematu poliitilise dialoogi abil kaasaegse kodanikuühiskonna ja õigusriigi ülesehitamiseks edasi minna. Konstruktiivne opositsioon demokraatlikus ühiskonnas tähendab koalitsiooni jaoks eeskätt hädatarvilikku partnerit, keda lugupidavalt kaasatakse riigi asjade otsustamisse,“ ütles Ergma.

Ergma soovis Gruusia rahvale ja poliitikutele tarkust ja visadust teel kõrgete eesmärkide poole ning lubas selleks Riigikogu poolt jätkuvat tähelepanu ning toetust.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside