Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna keskpäeval märtsipommitamise ohvrite matmispaigas Siselinna kalmistul toimunud mälestusteenistusel asetas pärja Riigikogu esimees Ene Ergma.

Ene Ergma ütles pärja asetamisel:

”Täna õhtul 60 aastat tagasi alustasid Nõukogude lennukid Tallinna pommitamist. Nende selgeks eesmärgiks oli meie kauni ja kalli pealinna ja selle elanikkonna hävitamine.

Mida saavutas Nõukogude võim neile omase läbimõtlematu väärtuste hävitamisega ja inimeste mõrvamisega? Saavutas selle, et järjekordselt sai väikerahvas kinnituse, et ohtlikud on inimesed ja jõud, kelle eesmärk on iga hinnaga omada võimu ja kelles domineerib tahe end maksma panna.

Eesti riigi nimel mõistame me hukka kõik terroristlikud aktsioonid ja erinevad provokatsioonid nii minevikus, täna kui tulevikus.

Tublid tallinlased lubasid juba 60 aastat tagasi, et ehitame uuesti üles oma kauni linna ja ei unusta kunagi tehtut. Mälestame täna kõiki tol ööl hukkunuid.”

Tänavu täitub 60 aastat Nõukogude lennuväe hävitusrünnakutest Eesti linnadele. Narva linna peaaegu täieliku purustamise järel 6. märtsil 1944 oli suurim Tallinna pommitamine 9. märtsi õhtul ja sellele järgnenud öösel.

Täna korraldab Eesti Muinsuskaitse Selts hävitusrünnakute ohvrite austamiseks mälestustseremooniad.

Tseremoonial osales ka Riigikogu liige Trivimi Velliste.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside