Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas arutas täna videokohtumisel Soome Eduskunta uue esimehe Anu Vehviläisega kahepoolseid suhteid Soomega, regionaalset julgeolekut ja poliitilist olukorda Ida-Euroopas.

„Kui elad sellises geograafilises kohas nagu Eesti ja Soome, kellel on ühine ettearvamatult käituv idanaaber, siis on julgeolekuküsimused meie jaoks eriti tähtsad,“ ütles Põlluaas. Tema sõnul ei saa normaalseks pidada, et praegugi käib Euroopa keskel sõda ning osa Ukrainast on jätkuvalt okupeeritud.

Videokohtumisel käsitleti nii inimõiguste olukorda Valgevenes kui Mägi-Karabahhi regioonis puhkenud konflikti. Põlluaas rõhutas, et rahvusvaheliselt on lääneriikidel väga oluline hoida ühtset sanktsioonipoliitikat ning teha koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

Põlluaas ja Vehviläinen jagasid informatsiooni ja kogemusi oma parlamendi tööst koroonakriisi tingimustes. Põlluaas tutvustas kolleegile Riigikogu kaugistungite läbiviimise võimalust ning rääkis menetluses olevatest olulisematest seaduseelnõudest. Samuti räägiti kohalikust poliitilisest olukorrast ja eelseisvatest valimistest Eestis ja Soomes.

Põlluaas õnnitles kolleegi ametisse nimetamise puhul ja esitas kutse külastada koroonaohu möödumisel Eestit. Vehviläinen on Soome parlamendi esimees alates tänavu juunist.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside